Jak používat dynamický ostrov na iPhonu 15

Jak používat dynamický ostrov na iPhonu 15

Dynamický ostrov umí na iPhone 15 a iPhone 14 Pro zobrazovat oznámení o transakcích Apple Pay, upozornění na slabou baterii, přenosy přes AirDrop a další. Tady je návod, jak to funguje.

Výřez v horní části iPhonu je známý už několik generací. Kromě přední kamery True Depth je však výřez zbytečným místem, které zabírá místo na obrazovce. Aby byl tento prostor užitečnější, proměnil Apple u nejnovějších modelů iPhonu výřez v interaktivní funkci nazvanou Dynamic Island.

 Funkce Dynamic Island byla k dispozici pouze u iPhonu 14 Pro a Pro Max, ale nyní je k dispozici u všech modelů iPhone 15. Aby funkce Dynamic Island plnila svou funkci, není třeba ji povolovat ani konfigurovat; automaticky se spustí, když je telefon odemčený a je spuštěna jakákoli podporovaná činnost. Zde se dozvíte, jak Dynamický ostrov používat a čím může vylepšit vaše zážitky s iPhonem.

iphone 14 showing the dynamic island display

Co dokáže dynamický ostrov?

Dynamický ostrov umí zobrazovat oznámení o transakcích Apple Pay, upozornění na vybitou baterii, přenosy AirDrop, pokyny Apple Maps, příchozí telefonní hovory, přehrávanou hudbu, relace SharePlay a záznamy obrazovky.

Funkce dokonce spolupracuje s řadou aplikací třetích stran, které zobrazují relevantní informace, včetně Carrot Weather, Flighty, Google Maps, Pestle, SmartGym a dalších. 

V mnoha případech můžete stisknutím Dynamického ostrova otevřít aktivitu ve větším okně. V jiných případech můžete klepnutím na Dynamický ostrov spustit aktivitu v její aplikaci na celé obrazovce. Můžete na něm také přejet prstem a okno rozšířit nebo zmenšit. Zde je několik příkladů, jak to funguje.

  1. Ověřování transakcí Apple Pay

Nakupujte v kamenném nebo online obchodě pomocí Apple Pay. Dvakrát klikněte na boční tlačítko pro potvrzení transakce a na Dynamickém ostrově se zobrazí vířící zelený obrázek, který označuje ověření pomocí Face ID. Po ověření obličeje a dokončení nákupu se obrázek změní na zeleného smajlíka.

 Apple Pay Transaction

  1. Vizualizace přenosů AirDrop

 Dynamický ostrov slouží jako vizuální indikátor stavu přenosů AirDrop. Při sdílení položek se na Dynamickém ostrově zobrazí indikátor, který ukazuje průběh přenosu souboru. Po dokončení procesu se pak na stejném místě objeví zaškrtávací znaménko.

AirDrop Transfer

  1. Zobrazit indikátory ochrany soukromí

Na iPhonu se zobrazí vizuální indikátor soukromí, kdykoli nějaká aplikace nebo služba přistupuje k fotoaparátu nebo mikrofonu. Tyto indikátory se zobrazují uvnitř Dynamického ostrova na telefonech, které tuto funkci podporují. Otevřete aplikaci s přístupem k fotoaparátu a na displeji se objeví zelená tečka; otevřete aplikaci, která má přístup k mikrofonu, a objeví se oranžová tečka.

Privacy Indicators

  1. Nastavení časovače

Časovač můžete sledovat prostřednictvím Dynamického ostrova. Nejprve otevřete aplikaci Hodiny a nastavte časovač. Na Dynamickém ostrově se poté zobrazí odpočítávání v minutách. Stisknutím tlačítka dolů na displeji rozbalíte informace, abyste viděli časovač a mohli jej také pozastavit nebo zastavit. Klepnutím na Dynamický ostrov otevřete celou aplikaci Hodiny.

Set a Timer

  1. Kontrola telefonních hovorů

Při telefonním hovoru a přechodu na domovskou obrazovku se na Dynamickém ostrově zobrazí probíhající délka hovoru a ukazatel úrovně hlasitosti. Stisknutím displeje dolů zobrazíte dobu trvání a jméno nebo číslo volajícího, změníte zdroj zvuku a zavěsíte hovor. Klepnutím na displej otevřete aplikaci Telefon.

Phone Calls

  1. Postupujte podle pokynů na mapě Apple

Při navigaci pomocí Apple Maps se můžete vrátit na domovskou obrazovku a zobrazit si pokyny turn-by-turn na dynamickém ostrově. Stisknutím tlačítka dolů na displeji zobrazíte další odbočku s možností ukončit trasu. Klepněte na Dynamický ostrov a aplikace Mapy se otevře v režimu celé obrazovky.

Apple Map Directions

  1. Přehrávání hudby nebo jiného zvuku

Spusťte skladbu, epizodu podcastu, audioknihu nebo jinou formu zvukového obsahu. Na domovské obrazovce Dynamický ostrov se zobrazí malý obrázek obalu alba a ukazatel hlasitosti. Stisknutím Dynamického ostrůvku dolů zobrazíte větší displej s obalem alba, názvem skladby a interpretem a také ovládací prvky pro pozastavení, přehrávání, návrat zpět, přechod vpřed a změnu zvukového výstupu.

Playing Music or Other Audio

  1. Nahrávání obrazovky

Pokud jste zahájili nahrávání činnosti na obrazovce, zobrazí se na Dynamickém ostrově tlačítko nahrávání, které vás informuje o tom, že je obrazovka snímána. Klepnutím nebo stisknutím Dynamického ostrůvku se zobrazí časovač a tlačítko pro zastavení nahrávání. Stiskněte tlačítko Zastavit a na displeji se zobrazí informace, že záznam byl uložen do knihovny fotografií.

Screen Recording